Ako si vybreať látku na exteriérové sedenie

ČALUNENÝ NÁBYTOK / ŠITIE - ČALUNENIE

20.00 Eur

Množstvo :
ks
  • Popis

V súčasnej dobe ponúkame veľký výber pekných látok v metráži určených aj pre záhradný nábytok. Ak teda práve vyberáte látku na záhradné stoličky, lavice, lehátka či hojdačku, potrebujete vytvoriť markízu alebo potiahnuť slnečník, určite si z nich vyberiete. Len musíte vedieť ako na to.


Základné vlastnosti látok pre záhradný nábytok

  • odolnosť proti vonkajším vplyvom
  • pevnosť
  • nepriepustnosť vody
Ak potrebujete aby láta bola vodeodpudivá a aj počas dažďa voda nepresiakla cez materiál je tu super látka ktorá má tieto vlastnosti SWING PLASTEX alebo GARDENA ale pozor nie je zasa UV rezidentná čiže to znamená že časom môže slniečko vytiahnuť farbu. V tomto prípade radšej doporučujem zobrať si bledšiu farbu. Farieb máme mnoho pozrite si tu:
Ak vyberáte látku, vyberte takú, ktorá je vhodná na záhradný nábytok a má špecifické vlastnosti, ktoré splnia to, čo od nej očakávate. Nepoužívajte napríklad klasickú bavlnenú látku, ktorá nebude dostatočne odolná proti vonkajším vplyvom a nezadrží vodu. Látky určené na záhradný nábytok sú veľmi pevné. Vie odolať väčšej záťaži, napríklad v prípade sedáku, ležadlá alebo záhradné hojdačky. Sú tiež veľmi odolné a vie odolávať vyšším teplotám, UV žiarenie, len tak nevyblednú, odolajú dažďu i vode pri prípadnom poliatiu alebo dosadnutie v mokrých plavkách a majú dlhú životnosť. Látky v podobe slnečníkoviny navyše neprepustí vodu.

Pred nákupom látky je teda potrebné vedieť, na aké účely budeme danú látku používať a aké vlastnosti od nej požadujeme. Na záhradné lehátko použijeme príjemnú a súčasne odolnú lehátkovinu. Ak má látka slúžiť pre zatienenie pred slnkom, nesmie len tak vyblednúť. Proti dažďu zase nesmie prepúšťať vodu.
SWING PLASTEX aj GARDENA je pevná a odolná nepremokavá látka označovaná aj ako látka na slnečníky alebo látka na markízy. Používa sa na výrobu slnečníkov, markíz, altánov, pergol, stanov a striešok na záhradné hojdačky. Je vhodná aj na zatienenie zimných záhrad, pergol, skleníkov či lodžií.

Ide o 100% polyester opatrený z jednej strany vodeodolným záterom, vďaka ktorému je poťahová látka nepremokavá.
V ponuke máme vodeodolné látky ktoré ale sú nasiakavá a prepustia Vám vodu ale zasa sú UV rezidentné a slniečko nevytiahne farbu. Máme jednofarebné a vzorované a sú veľmi príjemné .
Malá ukážka vzorvanej UV rezidentnej, vodeodolnej látky viac nájdete tu:
Ak volíme farebnosť nová látka by mala ladiť s ostatným záhradným nábytkom a vybavením. Kvalita látky je pri výbere kľúčová. Kvalitnej látky vydržia niekoľko sezón, nepoškodí sa a nevyblednú. Tmavé farby sa nebudú tak špiniť, pritiahnu ale viac slnka. Svetlé odtiene budete musieť zase častejšie čistiť. Ak zvolíte veselé odtiene alebo zaujímavé prúžkované vzory, budú sa ľahšie udržiavať v čistote.
Ak hľadáte farebné, živé, letné farby tak si pozrite kolekciu Korzika vodeodolné (avšak nasiakavé)  a UV rezidentné látky nájdete tu:
Ak by sa Vám nepáčili pásiky ani kvety či jednofarebné látky môžete vyskúšať iné vzory pozrite si vodeodolnú látku Cejlon a jej farebné prevedenie:
A kto má rád Ananas je tu nádherná Jamajka:
Príjemný materiál a mnoho farbieb má aj látka Satt sg ktorú používame hodne na našu prácu je síce vodeodolná ale nasiakne keď prší ale je UV odolná a to je na nej super má aj priaznivú cenu:
Vyberáme z našej ponuky

Chcem odoberať novinky !