ZamatMäkká, veľmi príjemná tkaná poťahová látka určená pre klasické interiéry a nábytok v štýle vintage, aj pre moderný interiérový dizajn.

Dizajnová lahôdka pre rôzne štýly bývania

Zamat patrí medzi luxusné poťahové látky, ktoré sa s obľubou vyskytujú vo viacerých štýloch bývania. Je obľúbený vďaka schopnosti dodať pohovke, či kreslu vlastnosti jedinečného kusu nábytku, v dokonalej súhre farby a naň dopadajúceho svetla.

Dnešné poťahové látky zo zamatu sú omnoho viac trvácne a odolnejiše voči rôznym poškodeniam. Avšak, tieto materiály sú citlivé na tlak. Vlas sa pri niektorých druhoch zamatu ľahko stlačí, čo ovplyvní vzhľad povrchu. Z praktických dôvodov sa preto veľmi neodporúča do verejných, či viac zaťažovaných priestorov.

Odolnosť a trvácnosť tkaniny

Zamat tvoria orezané slučkové, husté tkané vlákna. Jeho trvanlivosť závisí od toho, z akého druhu vlákien je vyrobený, aj od toho, aká hustá je ich väzba. Odolnejší je spravidla zamat s nižším a hustejším vláknom.

Vzhľad a hĺbku farby možno dosiahnuť najlepšie s prírodnou tkaninou. Syntetické vlákna sú však odolnejšie a farebne stálejšie. Tie najlepšie vlastnosti tkaniny pre kvalitné a odolné poťahové látky sa preto dosahujú zmiešaním syntetických a prírodných vlákien.

Pri výbere poťahovej látky sa nezabudnite materiálu dotknúť, môžte jednotlivé vzorky poohýbať a vidieť tak až k základu tkaniny. Dotykom však len ťažko určíme, ako veľmi je zamatová tkanina odolná. Všímajme si preto aj hodnotu Martindale, ktorá sa pri poťahových látkach uvádza. Výrobcovia látok totiž svoje výrobky vždy testujú na odolnosť voči oderu.

Akú farbu bude mať vaša zamatová sedačka?

Priestranná zamatová sedačka, či malé zamatové kreslo. Dizajnový nábytok, ktorý tvorí dominantu interiéru v akejkoľvek farbe. V žiarivých, stredne tmavých aj tmavých odtieňoch, pričom veľmi obľúbenou je napríklad modrá farba. Neutrálne sfarbené zamaty sú rovnako krásne. Sivá je pri tomto poťahu rovnako luxusná, svoj prím totiž aj v tomto prípade hrá dopadajúce svetlo.

Vyberáme z našej ponuky

Chcem odoberať novinky !